ელემენტ ქონსთრაქშენი უზბეკეთის ბაზარზე გავიდა
„ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ უზბეკეთში დაიწყო ოპერირება - აღნიშნული ფაქტი კომპანიის დირექტორმა ალექსანდრე ოქროშიძემ გადაცემაში „საქმიანი დილა“ სტუმრობისას გააჟღერა.
მისი ინფორმაციით, კომპანიას უკვე აქვს მიმდინარე პროექტი სამოქალაქო მშენებლობის ჭრილში, რაც მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის მშენებლობას მოიცავს. „ელემენტ ქონსთრაქშენი“ უზბეკეთში ადგილობრივ კომპანიასთან „ბელტერა ჰოლდინგთან“ ერთად ოპერირებს.
ბიზნეს გადაცემაში სტუმრობისას ალექსანდრე ოქროშიძემ 2024 წლის შედეგებიც შეაჯამა და აღნიშნა, რომ კომპანია არაერთი მნიშვნელოვანი მიმართულებით განვითარდა. „გასულ წელს „ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ დამკვეთებს პირველად შესთავაზა მშენებლობის ზედამხედველობისა და მართვის მომსახურება. ამ მხრივ, მიმდინარე პროექტი კავკასიის უნივერსიტეტის ბათუმში მდებარე კამპუსი გახლავთ. აღვნიშნავ, რომ თავად სერვისი მოითხოვს გამორჩეულ პროფესიონალიზმს, საერთაშორისო სტანდარტებთან და სპეციფიკაციებთან თანხვედრას და რაც მთავარია, გამოცდილებასა და ექსპერტიზას“, - განმარტა ალექსანდრე ოქროშიძემ.
კომპანიის დირექტორმა ბრენდის 2025 წლის ხედვებზეც ისაუბრა და აღნიშნა, რომ „ელემენტ ქონსთრაქშენის“ სტრატეგიულ მიზნად განვითარება და ინოვაციური სერვისების დანერგვა რჩება.

Element Construction enters the Uzbek market
Element Construction has officially began operations in Uzbekistan, according to company director Alexander Okroshidze, who announced it on the "Business Morning" program.
He revealed that the company already has an ongoing project in the realm of civil construction, involving the development of a multi-apartment residential complex. In Uzbekistan, Element Construction is collaborating with the local company Beltera Holding.
During his media appearance, Okroshidze also reflected on the company’s 2024 performance, highlighting significant growth in various areas. “Last year, Element Construction offered clients construction supervision and management services for the first time. The current project in this regard is the Caucasus University campus in Batumi. It’s worth noting that this service demands exceptional professionalism, compliance with international standards and specifications, as well as extensive experience and expertise,” he explained.
Looking ahead to 2025, the director outlined the company’s strategic vision, emphasizing that Element Construction remains committed to growth and the introduction of innovative services.