ელემენტ ქონსთრაქშენი უზბეკეთის ბაზარზე გავიდა
„ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ უზბეკეთში დაიწყო ოპერირება - აღნიშნული ფაქტი კომპანიის დირექტორმა ალექსანდრე ოქროშიძემ გადაცემაში „საქმიანი დილა“ სტუმრობისას გააჟღერა.
მისი ინფორმაციით, კომპანიას უკვე აქვს მიმდინარე პროექტი სამოქალაქო მშენებლობის ჭრილში, რაც მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის მშენებლობას მოიცავს. „ელემენტ ქონსთრაქშენი“ უზბეკეთში ადგილობრივ კომპანიასთან „ბელტერა ჰოლდინგთან“ ერთად ოპერირებს.
ბიზნეს გადაცემაში სტუმრობისას ალექსანდრე ოქროშიძემ 2024 წლის შედეგებიც შეაჯამა და აღნიშნა, რომ კომპანია არაერთი მნიშვნელოვანი მიმართულებით განვითარდა. „გასულ წელს „ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ დამკვეთებს პირველად შესთავაზა მშენებლობის ზედამხედველობისა და მართვის მომსახურება. ამ მხრივ, მიმდინარე პროექტი კავკასიის უნივერსიტეტის ბათუმში მდებარე კამპუსი გახლავთ. აღვნიშნავ, რომ თავად სერვისი მოითხოვს გამორჩეულ პროფესიონალიზმს, საერთაშორისო სტანდარტებთან და სპეციფიკაციებთან თანხვედრას და რაც მთავარია, გამოცდილებასა და ექსპერტიზას“, - განმარტა ალექსანდრე ოქროშიძემ.
კომპანიის დირექტორმა ბრენდის 2025 წლის ხედვებზეც ისაუბრა და აღნიშნა, რომ „ელემენტ ქონსთრაქშენის“ სტრატეგიულ მიზნად განვითარება და ინოვაციური სერვისების დანერგვა რჩება.

«Element Construction» вышел на рынок Узбекистана
«Element Construction» начал оперировать в Узбекистане – об этом директор компании Александр Окрошидзе заявил во время участия в передаче «Деловое утро».
По его информации, укомпании уже есть текущий проект в сфере гражданского строительства, который включает строительство многоквартирного жилого комплекса. «Element Construction» в Узбекистане оперирует совместно с местной компанией «Белтера Холдинг».
Во время участия вбизнес-передаче, Александр Окрошидзе подвел итоги 2024 года и отметил, что компания развивалась по многим важным направлениям. «В прошлом году «Element Construction» впервые предложил заказчикам услуги по надзору и управлению строительством. В этом направлении текущим проектом является кампус Кавказского университета в Батуми. Подчеркну, что сам сервис требует исключительного профессионализма, соответствия международным стандартам и спецификациям, и, чтосамое главное, опыта и экспертизы», - объяснил Александр Окрошидзе.
Директор компании также рассказал о видении бренда на 2025 год и отметил, что стратегической целью «Element Construction» остается развитие и внедрение инновационных сервисов.