„მეხუთე განზომილება: არქიტექტურა როგორც ადამიანური გამოცდილება“ - ღონისძიებაზე, რომელმაც საერთაშორისო მასშტაბის არქიტექტორები და ინოვატორები გააერთიანა, მთავარი პარტნიორის სტატუსით “ელემენტ ქონსთრაქშენი” წარსდგა.
ფორუმი მიზნად ისახავდა არქიტექტურის ტრადიციული საზღვრების გაფართოებას და იმ უხილავ ასპექტებზე ყურადღების გამახვილებას, რომლებიც ქალაქებსა და შენობებს განსაკუთრებულ მნიშვნელობას სძენს: ემოცია, მეხსიერება, კულტურული ნარატივები და მდგრადი პრაქტიკები.
აღნიშნულ თემებზე ფორუმის სცენამ ისეთ მასშტაბურ სპიკერებს უმასპინძლა, როგორებიც არიან  მანუელა გატო (Zaha Hadid Architects), მარიოს ცილიაკოსი (Foster + Partners), ტიმ ფუ (Studio Tim Fu), სემ რაითი (WilkinsonEyre) და სხვა.
საკუთარი ხედვა  „ელემეტ ქონსთრაქშენის“ მხრიდან პანელური დისკუსიის ფარგლებშიც დაფიქსირდა. კომპანიის გენერალურმა დირექტორმა ალექსანდრე ოქროშიძემ ღონისძიების მთავარ, შემაჯამებელ დისკუსიაში მიიღო მონაწილეობა. ამავე დიალოგის მონაწილე გახლდათ  Zaha Hadid Architects-ის დირექტორი მანუელა გატო, რომელმაც შექმნილი ფორმატისა და ღონისძიების მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.
„ელემენტ ქონსთრაქშენთან“ ერთად, ფორუმის მთავარ პარტნიორებს წარმოადგენდნენ ბრიტანეთის საელჩო და “ელემენტ ჰოლდინგის” შვილობილი კომპანია “ზერონი”.  ღონისძიება Cityzen-ის ინიციატივითა და მხარდაჭერით ჩატარდა.

«Пятое измерение: архитектура как человеческий опыт» — мероприятие, объединившее архитекторов и инноваторов международного масштаба, — состоялось при главном партнёрстве компании «Element Construction».
Цель форума заключалась в расширении традиционных границ архитектуры и акцентировании внимания на тех нематериальных аспектах, которые придают городам и зданиям особое значение: эмоциях, памяти, культурных нарративах и устойчивых практиках.
На сцене форума выступили выдающиеся спикеры, среди которых Манууэла Гатто (Zaha Hadid Architects), Мариос Цилиакос (Foster + Partners), Тим Фу (Studio Tim Fu), Сэм Райт (WilkinsonEyre) и другие.
«Element Construction» также представила своё видение в рамках панельной дискуссии. Генеральный директор компании Александр Окрошидзе принял участие в заключительной дискуссии форума вместе с директором Zaha Hadid Architects Манууэлой Гатто, которая подчеркнула важность созданного формата и самого мероприятия.
Наряду с «Element Construction», главными партнёрами форума выступили Британское посольство и компания «Zerone», дочерняя структура «ELEMENT HOLDING». Мероприятие состоялось по инициативе и при поддержке Cityzen.