„ელემენტ ქონსთრაქშენის“ 3-წლიანი  კომპლექსური სამუშაოს პრეზენტაცია 2025 წლის 12 სექტემბერს გაიმართა. „ბორჯომის“ წარმოების 135-ე წელს ბრენდი ახალი ქარხნით შეხვდა.
მასშტაბითა და წარმოების შესაძლებლობებით,  საქართველოში ის ყველაზე დიდია დარგში. საწყის ეტაპზე ქარხნის სიმძლავრე 750 მილიონი ბოთლია წელიწადში, ხოლო 2030 წლისთვის მილიარდ ბოთლამდე მიაღწევს.
პირველი ფაზა, 2022 წელს, მოიცავდა საწარმოო და ენერგეტიკული ინფრასტრუქტურის შექმნას. აღნიშნულ პერიოდში აშენდა საწარმო და საწარმოო შენობა №1, წყლის გამწმენდი ნაგებობა და ენერგეტიკული ცენტრი. სამუშაოების ფარგლებში განხორციელდა მასშტაბური დემონტაჟი, რკინა-ბეტონის საძირკვლებისა და სვეტების მოწყობა, დაახლოებით 1 300 ტონა ლითონკონსტრუქციის მონტაჟი, 12 000 კვ.მ. ფართობზე სახურავისა, 7 500 კვადრატულ მეტრ ფართობზე კი კედლის სენდვიჩ-პანელის დამონტაჟება. ასევე მოეწყო ბეტონის მოპრიალებული (12 000 კვ.მ.) და პოლიმერული იატაკები.
პროექტის მეორე ფაზა, 2023 წლის ოქტომბრიდან 2025 წლის აგვისტოს ჩათვლით გაგრძელდა და მოიცავდა ახალი საწარმოო და ადმინისტრაციული შენობების მშენებლობას, მზა პროდუქციის საწყობის, წყლის გამწმენდი პუნქტისა და საყრდენი კედლების მოწყობას. ამ პერიოდში შესრულდა მასშტაბური სამშენებლო და სამონტაჟო სამუშაოები. განსაკუთრებული მნიშვნელობა ჰქონდა წინასწარ დამზადებულ ასაწყობ ლითონკონსტრუქციების პროექტირებასთან, წარმოებასა და მონტაჟთან დაკავშირებულ პროცესებს. სამუშაო გამოირჩეოდა კომპლექსურობით და მასშტაბით, 1 300 ტონა ლითონკონსტრუქცია რამდენიმე თვეში დამონტაჟდა, შემდეგ კი ცეცხლმედეგი საღებავით დამუშავდა.
2024 წლის მეორე ნახევარში მიმდინარეობდა სენდვიჩ-პანელების მონტაჟი 20 000 კვ.მ. ტერიტორიაზე, ხოლო 5 000 კვ.მ. ფართობზე, სახურავზე, ჰიდროსაიზოლაციო სამუშაოები განხორციელდა. პარალელურად, 16 000 კვ.მ. ფართობზე მოეწყო ბეტონის ინდუსტრიული იატაკი და ამავდროულად, დასრულდა საინჟინრო სისტემების მონტაჟი. ასევე, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად, შენობებისთვის შესრულდა სარემონტო სამუშაოები.
ქარხანა აგებულია ენერგო ეფექტურობაზე გათვლილი მასალებითა და მოწყობილობებით. წარმოების თითოეული ეტაპი ისეა ორგანიზებული, რომ გარემოზე ზემოქმედება მინიმუმამდე იყოს დაყვანილი.

Презентация трёхлетней комплексной работы компании «Element Construction» состоялась 12 сентября 2025 года. В 135-й год своего производства бренд «Borjomi» отметил юбилей открытием нового завода.
По своим масштабам и производственным возможностям предприятие является крупнейшим в данной отрасли в Грузии. На начальном этапе мощность завода составляет 750 миллионов бутылок в год, а к 2030 году объем производства достигнет 1 миллиарда бутылок.
Первая фаза, реализованная в 2022 году, включала создание производственной и энергетической инфраструктуры. В этот период были построены Производственное здание №1, сооружение по очистке воды и энергетический центр. В рамках работ проведён масштабный демонтаж, выполнено устройство железобетонных фундаментов и конструктивных колонн, смонтировано около 1 300 тонн металлоконструкций, установлены сэндвич-панели на площади 12 000 м² кровли и 7 500 м² стен. Кроме того, были обустроены 12 000 м² шлифованных бетонных промышленных полов и выполнены полимерные покрытия.
Вторая фаза проекта, реализованная с октября 2023 по август 2025 года, включала строительство новых производственных и административных зданий, возведение склада готовой продукции, сооружения по очистке воды, а также подпорных стен. В этот период были выполнены масштабные строительные и монтажные работы.Особое значение имели процессы, связанные с проектированием, производством и монтажом сборных металлоконструкций. Работы отличались масштабом и сложностью: в течение нескольких месяцев было смонтировано 1 300 тонн металлоконструкций, которые затем были обработаны огнестойкой краской.
Во второй половине 2024 года были установлены сэндвич-панели на площади 20 000 м², а на кровле в 5 000 м² выполнены гидроизоляционные работы. Одновременно завершено устройство 16 000 м² бетонных промышленных полов и полностью реализован комплекс инженерных систем. В соответствии с международными стандартами во всех зданиях были проведены полноценные ремонтные работы.
Завод построен с использованием энергоэффективных материалов и оборудования, а все этапы производства организованы с учётом минимизации воздействия на окружающую среду.