„სამშენებლო პროცესი არ მიმდინარეობს სირთულეების გარეშე და ზუსტად მსგავსი გამოწვევების დროს ჩნდება კომპანიის გამოცდილება. „თელავი მოლის” პროექტი წარმატებით დავასრულეთ სწორედ “ელემენტ ქონსთრაქშენის” გამოცდილების და სწრაფი რეაგირებების დამსახურებით”, - პაპუნა კაციტაძე, “ემპი დეველოპმენტის” დირექტორი.
“ელემენტ ქონსთრაქშენმა” სავაჭრო ცენტრის სამშენებლო და სარემონტო სამუშაოები განახორციელა. ობიექტი 15 749 კვ.მ. ტერიტორიაზეა განთავსებული და წარმოადგენს კახეთის რეგიონში მოქმედ ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ კომერციულ სივრცეს.
„თელავი მოლი“ აერთიანებს საერთაშორისო და ადგილობრივ ბრენდებს. სავაჭრო ცენტრში საშოპინგე სივრცეების გარდა, საკვები ობიექტები, საბავშვო გასართობი სივრცეები და კინოთეატრი დახვდებათ მომხმარებლებს.
„თელავი მოლი“ კომერციული უძრავი ქონების დეველოპერული კომპანიის “ემპი დეველოპმენტის” პორტფელში რიგით მე-18 ობიექტია. მასთან ერთად, „ემპი დეველოპმენტი“ საქართველოს 9 ქალაქში 18 სავაჭრო ცენტრს ფლობს. კომპანიაში აცხადებენ, რომ „ემპი დეველოპმენტი“ განაგრძობს პორტფელის განვითარებას და სამომავლო პროექტებში სამშენებლო პარტნიორად „ელემენტ ქონსთრაქშენს“ განიხილავს.

«Строительный процесс никогда не обходится без сложностей, и именно в такие моменты особенно ярко проявляется опыт компании. Проект «Telavi Mall» был успешно реализован благодаря профессионализму и оперативному реагированию компании «Element Construction», - Папуна Кацитадзе, директор «MP Development».
Компания «Element Construction» выполнила полный комплекс строительных и ремонтных работ торгового центра. Объект общей площадью 15 749 кв. м является одним из крупнейших коммерческих пространств, действующих в регионе Кахети.
«Telavi Mall» объединяет международные и местные бренды, предлагая посетителям не только широкий выбор торговых площадей, но и разнообразные объекты общественного питания, детские развлекательные зоны и современный кинотеатр, формируя полноценное пространство для шопинга и отдыха.
«Telavi Mall» стал 18-м объектом в портфеле девелоперской компании  «MP Development», специализирующейся на коммерческой недвижимости. На сегодняшний день компания владеет и управляет 18 торговыми центрами в 9 городах Грузии.
В компании отмечают, что «MP Development» продолжает активно развивать свой портфель и рассматривает «Element Construction» в качестве надежного строительного партнера для реализации будущих проектов.