„ელემენტ ქონსთრაქშენმა" ტაშკენტში გამართულ ბიზნეს კონფერენციასა და გამოფენაში "საქართველო-უზბეკეთი: აბრეშუმის გზა“ მიიღო მონაწილეობა. კომპანიამ დამსწრე საზოგადოებას საკუთარი ოპერირების არეალი გააცნო, ხოლო ქართულ კომპანიებს უზბეკეთის ბაზრის პოტენციალსა და უპირატესობებზე მიაწოდა ინფორმაცია.
„ელემენტ ქონსთრაქშენი“ უზბეკეთში 2024 წლიდან, ადგილობრივ კომპანია „ბელტერა ჰოლდინგთან“ პარტნიორობით არის წარმოდგენილი. სამშენებლო კომპანია, ამ ეტაპზე, უზბეკეთში სამოქალაქო მშენებლობის განხრით ახორციელებს პროექტებს.
"საქართველო-უზბეკეთი: აბრეშუმის გზა“ 8-9 ოქტომბერს, „გაყიდვების ასოციაციის“ ინიციატივითა და ორგანიზებით გაიმართა. კონფერენციის მიზანი იყო საქართველოსა და უზბეკეთს შორის ეკონომიკური თანამშრომლობის გაღრმავება, ექსპორტის ხელშეწყობა და ბიზნეს კავშირების განვითარება ცენტრალური აზიის რეგიონში. ღონისძიებამ შექმნა მნიშვნელოვანი პლატფორმა ქართული ბიზნესებისთვის, რომელთაც სურთ უზბეკეთის მზარდ ბაზარზე პოზიციონირება და საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობის გაღრმავება.

Компания «Element Construction» приняла участие в бизнес-форуме «Грузия – Узбекистан: Шёлковый путь» в Ташкенте. Участникам мероприятия была представлена информация о направлениях деятельностикомпании, а также грузинским компаниям - о потенциале и преимуществахузбекского рынка.
С 2024 года компания «Element Construction» представлена вУзбекистане в партнёрстве с местной компанией «Beltera Holding». В настоящеевремя строительная компания реализует проекты в сфере гражданскогостроительства на территории Узбекистана.
Мероприятие «Грузия-Узбекистан: Шёлковый путь» состоялось 8-9октября по инициативе и при организационной поддержке «Ассоциации продаж». Цельконференции - укрепление экономического сотрудничества между Грузией иУзбекистаном, содействие экспорту и развитие бизнес-связей в регионеЦентральной Азии. Форум стал важной платформой для грузинских компаний,стремящихся укрепить свои позиции на быстрорастущем рынке Узбекистана ирасширить сотрудничество с международными партнёрами.