Wendy's EC-თან ახალ პროექტს აანონსებს
2 თვით ადრე დასრულებული მშენებლობა და ახალი დიზაინ კონცეფცია - Wendy's  აცხადებს, რომ გამორჩეულად წარმატებული თანამშრომლობის შემდეგ, ამერიკული ბრენდი  ,,ელემენტ ქონსთრაქშენთან" პარტნიორობას განაგრძობს. დაგეგმილია მორიგ რესტორანზე მუშაობა, რომლის მშენებლობის და პროექტირების ავტორი კვლავ ქართული სამშენებლო კომპანია იქნება.
Wendy's გენერალური დირექტორის შეფასებით, - ,,ელემენტ ქონსთრაქშენი" ინოვაციურ  ტექნოლოგიებზეა ორიენტირებული, კარგად დაგეგმილმა სამშენებლო ციკლმა კი რესტორანს ვადაზე ადრე გახსნის საშუალება მისცა.
,,თანამშრომლობის შედეგები ჩვენთვის მოულოდნელი არ ყოფილა. პორტფოლიოდან გამომდინარე, დარწმუნებულები ვიყავით ,,ელემენტ კონსტრაქშენის" შესაძლებლობებში. ვიცოდით, რომ კომპანია კარგად იცნობს  საერთაშორისო ბრენდების სპეციფიკასა და მოთხოვნებს", - აღნიშნავს გიორგი მშვილდაძე.
Wendy's  მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი ამერიკული რესტორნების ქსელია. იგი  მოიცავს 6,500-ზე მეტ ლიცენზირებულ რესტორანს შეერთებულ შტატებსა და 27 სხვა ქვეყანაში.

Wendy’s has announced plans for another restaurant following an exceptionally successful collaboration with Element Construction. The Georgian construction company, known for its innovative approach, will once again be responsible for the building and design of the new project.
According to Wendy’s General Manager, Element Construction’s focus on cutting-edge technologies and well-organized construction cycles enabled the restaurant to open ahead of schedule.
“The results of our collaboration didn’t come as a surprise to us. Based on their portfolio, we were confident in Element Construction’s capabilities. We knew the company was well-acquainted with the requirements and specifications of international brands,” said Giorgi Mshvildadze.
Wendy’s is one of the largest American fast-food chains in the world, operating over 6,500 licensed restaurants in the United States and 27 other countries.