Wendy's EC-თან ახალ პროექტს აანონსებს
2 თვით ადრე დასრულებული მშენებლობა და ახალი დიზაინ კონცეფცია - Wendy's  აცხადებს, რომ გამორჩეულად წარმატებული თანამშრომლობის შემდეგ, ამერიკული ბრენდი  ,,ელემენტ ქონსთრაქშენთან" პარტნიორობას განაგრძობს. დაგეგმილია მორიგ რესტორანზე მუშაობა, რომლის მშენებლობის და პროექტირების ავტორი კვლავ ქართული სამშენებლო კომპანია იქნება.
Wendy's გენერალური დირექტორის შეფასებით, - ,,ელემენტ ქონსთრაქშენი" ინოვაციურ  ტექნოლოგიებზეა ორიენტირებული, კარგად დაგეგმილმა სამშენებლო ციკლმა კი რესტორანს ვადაზე ადრე გახსნის საშუალება მისცა.
,,თანამშრომლობის შედეგები ჩვენთვის მოულოდნელი არ ყოფილა. პორტფოლიოდან გამომდინარე, დარწმუნებულები ვიყავით ,,ელემენტ კონსტრაქშენის" შესაძლებლობებში. ვიცოდით, რომ კომპანია კარგად იცნობს  საერთაშორისო ბრენდების სპეციფიკასა და მოთხოვნებს", - აღნიშნავს გიორგი მშვილდაძე.
Wendy's  მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი ამერიკული რესტორნების ქსელია. იგი  მოიცავს 6,500-ზე მეტ ლიცენზირებულ რესტორანს შეერთებულ შტატებსა და 27 სხვა ქვეყანაში.

«Wendy's»  анонсирует новый проект с «Element Construction»
Завершенное за 2 месяца до срока строительство и новая дизайн-концепция – Wendy's заявляет, что после исключительно успешного сотрудничества американский бренд продолжит партнерство с «Element Construction». Запланирована работа над очередным рестораном, проектирование и строительство которого вновь будет осуществляться грузинской строительной компанией.
По оценке генерального директора «Wendy's», «Element Construction». ориентирована на инновационные технологии, а хорошо спланированный строительный цикл позволил открыть ресторан раньше срока.
«Результаты сотрудничества для нас не были неожиданностью. Исходя из портфолио, мы были уверены в возможностях  «Element Construction». Мы знали, что компания хорошо знакома со спецификой и требованиями международных брендов», – отмечает Гиорги Мшвилдадзе.
«Wendy's» является одной из крупнейших сетей американских ресторанов в мире. Она включает более 6 500 лицензированных ресторанов в Соединенных Штатах и 27 других странах.