ელემენტ ქონსთრაქშენის ჰიდროტექნიკური პროექტი სამცხე-ჯავახეთში
,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“ ახალ ჰიდროტექნიკურ პროექტზე მუშაობს.,,მტკვარი ჰესისთვის“ გვირაბის წყალმიმღები ნაგებობისა და თევზსავალის მოწყობაა დაგეგმილი.
სამშენებლო კომპანია მოხარულია, რომ აღნიშნული პროექტით ხელს უწყობს ქვეყნის ენერგოდამოუკიდებლობას.
პროცესი  უსაფრთხოების საერთაშორისო ნორმების სრული დაცვით ხორციელდება. დაგეგმილი ღონისძიებების თითოეულ ციკლში გარემოზე ზემოქმედების ფაქტორები მინიმუმამდეა დაყვანილი.
სამუშაოები სამცხე-ჯავახეთის მხარეში, ახალციხის და ასპინძის მუნიციპალიტეტებში,მდ. მტკვარზე მიმდინარეობს. ჰესის დადგმული სიმძლავრე 53 მგვტ  იქნება, ხოლო საშუალო წლიური გამომუშავება 251,5 მლნ. კვტ.სთ.-ს უტოლდება.
პროექტი საქართველოს თანაინვესტირების ფონდის ინიციატივით ხორციელდება,,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“ კი სამუშაოებს სს ,,ენერგონის“ დაკვეთით აწარმოებს.

Мтквари ГЭС - проект гидротехнических сооружений компании «Элемент Констракшен» в Самцхе-Джавахети
«Element Construction» работает над новым проектом гидротехнических сооружений. Устройство туннельного водоприемника и рыбоходных сооружений запланированы для «Мтквари ГЭС».
В строительной компании рады, что этим проектом способствуют энергетической независимости страны.
Процесс осуществляется в полном соответствии смеждународными стандартами безопасности. Факторы воздействия на окружающую среду сведены к минимуму в каждом цикле запланированных мероприятий.
Работы ведутся в Самцхе-Джавахетском крае, Ахалцихском и Аспиндзском муниципалитетах, на р. Кура. Установленная мощность ГЭС составит 53 МВт, а среднегодовая выработка равняется 251,5 млн. кВтч.
Проект осуществляется по инициативе Фонда соинвестирования Грузии, а «Element Construction» выполняет работы по заказу АО «Energony».