ელემენტ ქონსთრაქშენის ჰიდროტექნიკური პროექტი სამცხე-ჯავახეთში
,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“ ახალ ჰიდროტექნიკურ პროექტზე მუშაობს.,,მტკვარი ჰესისთვის“ გვირაბის წყალმიმღები ნაგებობისა და თევზსავალის მოწყობაა დაგეგმილი.
სამშენებლო კომპანია მოხარულია, რომ აღნიშნული პროექტით ხელს უწყობს ქვეყნის ენერგოდამოუკიდებლობას.
პროცესი  უსაფრთხოების საერთაშორისო ნორმების სრული დაცვით ხორციელდება. დაგეგმილი ღონისძიებების თითოეულ ციკლში გარემოზე ზემოქმედების ფაქტორები მინიმუმამდეა დაყვანილი.
სამუშაოები სამცხე-ჯავახეთის მხარეში, ახალციხის და ასპინძის მუნიციპალიტეტებში,მდ. მტკვარზე მიმდინარეობს. ჰესის დადგმული სიმძლავრე 53 მგვტ  იქნება, ხოლო საშუალო წლიური გამომუშავება 251,5 მლნ. კვტ.სთ.-ს უტოლდება.
პროექტი საქართველოს თანაინვესტირების ფონდის ინიციატივით ხორციელდება,,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“ კი სამუშაოებს სს ,,ენერგონის“ დაკვეთით აწარმოებს.

Mtkvari HPP – Hydrotechnical Project of Element Construction in Samtskhe-Javakheti
Element Construction  is working on a new hydrotechnical project. Tunnel intake and fishways are planned to be made for “Mtkvari HPP”.
The construction company is glad that this project promotes energy in dependenceof the country.
The process is carried out in full compliance with the international safety standards. Environmental impacts have been reduced to minimum in each cycle of the planned activities.
The works are carried out in Samtskhe-Javakheti, Akhaltsikhe and Aspindza municipalities, on the River Mtkvari. The installed capacity of the HPP will be53 MW with an average annual output of 251.5 million kWh.
The project is being implemented on the initiative of the Georgian Co-Investment Fund, and "Element Construction" is performing works by the order of "Energony" JSC.