ელემენტ ჰოლდინგს ახალი დირექტორი ჰყავს
„ელემენტ ჰოლდინგს“  ზაქრო ებელაშვილი უხელმძღვანელებს. დირექტორის პოსტი მან ჰოლდინგის სამეთვალყურეო საბჭოსა და კომპანია ,,სითიმის“ პარტნიორების შეთანხმების საფუძველზე დაიკავა.
შეთანხმება კომპანიების მრავალწლიანი თანამშრომლობის მომდევნო ეტაპზე გადასვლის დასტურია.  ,,ელემენტ ჰოლდინგში“ ,,სითიმის“ დამფუძნებლის დავით ქარდავას და მისი გუნდის ჩართულობით ბოლო 5 წლის განმავლობაში  შემდეგი მნიშვნელოვანი პროექტები განხორციელდა:
·       ჰოლდინგური სტრუქტურის შექმნა და დანერგვა;
·       განვითარების გრძელვადიანი სტრატეგიის შემუშავება;
·       ინოვაციური ბიზნეს პროცეს მენეჯმენტისა და KPI სამოტივაციო სისტემის დანერგვა;
·       ISO 9001: 2015 და ISO  45001: 2018   სერტიფიცირება.
აღნიშნულ პროცესებს ,,ელემენტ ჰოლდინგში“, C-Team-ის მხრიდან მისი პარტნიორი ზაქრო ებელაშვილი მართავდა. C-Team-ის პროექტებში იგი საქართველოში დაბრუნების შემდეგ, 2019 წლიდან ჩაერთო. ზაქრო ებელაშვილმა ეკონომიკისა და ფინანსების ანალიზის მაგისტრის ხარისხი პალერმოს უნივერსიტეტში, იტალიაში მიიღო. ეკონომიკისა და ბიზნეს ადმინისტრირების ფაკულტეტზე კი ხორვატიაში, დუბროვნიკის უნივერსიტეტში სწავლობდა.
სწორედ მისი ხელმძღვანელობით, ,,ელემენტ ჰოლდინგისთვის“ შემუშავდა ლითონკონსტრუქციების საწარმოს განვითარების ბიზნეს გეგმა და პროგრამის ,,აწარმოე საქართველოს“ ფარგლებში, შესაძლებელი გახდა ქარხნის მშენებლობისა და ოპერირებისთვის საჭირო რესურსების მოძიება. ,,შედეგად სამშენებლო ბაზარზე ინდუსტრიული მშენებლობის მიმართულებით ჰოლდინგის კონკურენტული უპირატესობა  გაძლიერდა. დარწმუნებული ვარ, ზაქრო სამომავლოდაც არაერთ ქმედით ნაბიჯს გადადგამს ჰოლდინგის განვითარებისა და წარმატებისთვის“,- აცხადებს ,,ელემენტ ჰოლდინგის“ დამფუძნებელი პაატა ჩიტორელიძე.
აღნიშნული კომპანიების დამფუძნებლების საერთო შეთანხმებით,  ებელაშვილი C-Team-ის პარტნიორად რჩება და კომპანიის სტრატეგიულ განვითარებაში მიიღებს მონაწილეობას. თავის მხრივ, C-Team-ის გუნდი განაგრძობს ,,ელემენტ ჰოლდინგის“ მასშტაბით სტრატეგიული, სტრუქტურული და საოპერაციო პროექტების განხორციელებას.
,,ელემენტ  ჰოლდინგი“ ქართული სამშენებლო სექტორის ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი წარმომადგენელია. მისი წლიური ბრუნვა 100 მლნ ლარს აჭარბებს, დასაქმებულთა რაოდენობა კი - 500-ს. ჰოლდინგში ოპერირებს სამშენებლო სფეროსთან დაკავშირებული სხვადასხვა მიმართულების კომპანიები. მათ შორის, ისეთი ბრენდები, როგორებიცაა ,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“ და ,,ოლ-პი ჯგუფი“.

У компании «ELEMENT HOLDING» новый директор
Компания «Элемент Холдинг» назначила новым директором Закро Эбелашвили. Он занял эту должность в результате соглашения между наблюдательным советом холдинга и партнёрами компании «Ситим».
Соглашение является подтверждением перехода многолетнего сотрудничества компаний на следующий этап. В «Элемент Холдинг» благодаря вовлеченности основателя „Ситим“ Давида Кардава и его команды за последние 5 лет были реализованы следующие важные проекты:
• создание и внедрение холдинговой структуры;
• разработка долгосрочной стратегии развития;
• внедрение инновационных систем управления бизнес-процессами и мотивационной системы KPI;
• сертификация по стандартам ISO 9001:2015 и ISO 45001:2018.
Эти процессы в «Элемент Холдинг» со стороны C-Team курировал его партнер Закро Эбелашвили. В проекты C-Team он вовлечён с 2019 года, после возвращения в Грузию. Закро Эбелашвили получил степень магистра в области анализа экономики и финансов в Университете Палермо, Италия. А на факультете экономики и бизнес-администрирования учился в Университете Дубровника, Хорватия.
Под его руководством была разработана бизнес-планировка для развития предприятия по производству металлических конструкций для «Элемент Холдинг». В рамках программы «Производи в Грузии» удалось найти ресурсы, необходимые для строительства и оперирования завода. «В результате конкурентное преимущество холдинга в индустриальном строительстве на рынке значительно усилилось. Я уверен, что Закро в будущем также сделает множество эффективных шагов для развития и успеха холдинга», – заявил основатель «Элемент Холдинг» Паата Читорелидзе.
Согласно общему соглашению основателей компаний, Эбелашвили остаётся партнёром C-Team и будет участвовать в стратегическом развитии компании. В свою очередь, команда C-Team продолжит реализацию стратегических, структурных и операционных проектов в рамках «Элемент Холдинг».
«Элемент Холдинг» является одним из крупнейших представителей грузинского строительного сектора. Ежегодный оборот холдинга превышает 100 миллионов лари, а количество сотрудников составляет более 500 человек. В рамках холдинга оперируют компании, связанные с различными направлениями строительной отрасли. Среди них такие бренды, как «Элемент Констракшен» и «ОЛ-ПИ Групп».