ელემენტ ჰოლდინგს ახალი დირექტორი ჰყავს
„ელემენტ ჰოლდინგს“  ზაქრო ებელაშვილი უხელმძღვანელებს. დირექტორის პოსტი მან ჰოლდინგის სამეთვალყურეო საბჭოსა და კომპანია ,,სითიმის“ პარტნიორების შეთანხმების საფუძველზე დაიკავა.
შეთანხმება კომპანიების მრავალწლიანი თანამშრომლობის მომდევნო ეტაპზე გადასვლის დასტურია.  ,,ელემენტ ჰოლდინგში“ ,,სითიმის“ დამფუძნებლის დავით ქარდავას და მისი გუნდის ჩართულობით ბოლო 5 წლის განმავლობაში  შემდეგი მნიშვნელოვანი პროექტები განხორციელდა:
·       ჰოლდინგური სტრუქტურის შექმნა და დანერგვა;
·       განვითარების გრძელვადიანი სტრატეგიის შემუშავება;
·       ინოვაციური ბიზნეს პროცეს მენეჯმენტისა და KPI სამოტივაციო სისტემის დანერგვა;
·       ISO 9001: 2015 და ISO  45001: 2018   სერტიფიცირება.
აღნიშნულ პროცესებს ,,ელემენტ ჰოლდინგში“, C-Team-ის მხრიდან მისი პარტნიორი ზაქრო ებელაშვილი მართავდა. C-Team-ის პროექტებში იგი საქართველოში დაბრუნების შემდეგ, 2019 წლიდან ჩაერთო. ზაქრო ებელაშვილმა ეკონომიკისა და ფინანსების ანალიზის მაგისტრის ხარისხი პალერმოს უნივერსიტეტში, იტალიაში მიიღო. ეკონომიკისა და ბიზნეს ადმინისტრირების ფაკულტეტზე კი ხორვატიაში, დუბროვნიკის უნივერსიტეტში სწავლობდა.
სწორედ მისი ხელმძღვანელობით, ,,ელემენტ ჰოლდინგისთვის“ შემუშავდა ლითონკონსტრუქციების საწარმოს განვითარების ბიზნეს გეგმა და პროგრამის ,,აწარმოე საქართველოს“ ფარგლებში, შესაძლებელი გახდა ქარხნის მშენებლობისა და ოპერირებისთვის საჭირო რესურსების მოძიება. ,,შედეგად სამშენებლო ბაზარზე ინდუსტრიული მშენებლობის მიმართულებით ჰოლდინგის კონკურენტული უპირატესობა  გაძლიერდა. დარწმუნებული ვარ, ზაქრო სამომავლოდაც არაერთ ქმედით ნაბიჯს გადადგამს ჰოლდინგის განვითარებისა და წარმატებისთვის“,- აცხადებს ,,ელემენტ ჰოლდინგის“ დამფუძნებელი პაატა ჩიტორელიძე.
აღნიშნული კომპანიების დამფუძნებლების საერთო შეთანხმებით,  ებელაშვილი C-Team-ის პარტნიორად რჩება და კომპანიის სტრატეგიულ განვითარებაში მიიღებს მონაწილეობას. თავის მხრივ, C-Team-ის გუნდი განაგრძობს ,,ელემენტ ჰოლდინგის“ მასშტაბით სტრატეგიული, სტრუქტურული და საოპერაციო პროექტების განხორციელებას.
,,ელემენტ  ჰოლდინგი“ ქართული სამშენებლო სექტორის ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი წარმომადგენელია. მისი წლიური ბრუნვა 100 მლნ ლარს აჭარბებს, დასაქმებულთა რაოდენობა კი - 500-ს. ჰოლდინგში ოპერირებს სამშენებლო სფეროსთან დაკავშირებული სხვადასხვა მიმართულების კომპანიები. მათ შორის, ისეთი ბრენდები, როგორებიცაა ,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“ და ,,ოლ-პი ჯგუფი“.

Element Holding Appoints New Director
Zakro Ebelashvili has been named the new director of Element Holding. His appointment was based on an agreement between the Holding’s supervisory board and the partners of the C-TEAM company.
The agreement marks the next stage in the longstanding collaboration between the two companies. Over the past five years, with the involvement of C-TEAM founder David Kardava and his team, Element Holding has achieved several significant milestones:
• Establishing and implementing a holding structure
• Developing a long-term growth strategy
• Introducing innovative business process management and KPI-based incentive systems
• Obtaining ISO 9001:2015 and ISO 45001:2018 certifications.
These initiatives at Element Holding were overseen by Zakro Ebelashvili on behalf of C-TEAM. Ebelashvili joined C-TEAM’s projects in 2019, after returning to Georgia. He holds a Master of Economics and financial analysis from the University of Palermo, Italy, and also studied at the Faculty of Economics and Business Administration at Dubrovnik University in Croatia.
Under Ebelashvili’s leadership, a business plan was developed for Element Holding’s metal construction plant. Under the program “Produce in Georgia”, the necessary resources were secured for the factory’s construction and operations. “As a result, the holding’s competitive advantage in the industrial construction market was significantly strengthened. I’m confident that Zakro will continue to take effective steps toward the holding’s growth and success in the future,” said Element Holding founder Paata Chitorelidze.
By mutual agreement of the companies’ founders, Ebelashvili will remain a partner at C-Team and continue contributing to the company’s strategic development. Simultaneously, the C-Team will proceed with strategic, structural, and operational projects on a large scale within Element Holding.
Element Holding is one of the largest entities in Georgia’s construction sector. Its annual turnover exceeds 100 million GEL, and it employs over 500 people. The holding includes companies engaged in various construction-related activities, including well-known brands like Element Construction and ALL-P GROUP.