ნოსტეს ახალი მეურნეობის მშენებლობა
14 შენობა 4 თვეში - ,,ელემენტ ქონსთრაქშენისა“ და ,,ნოსტეს“ თანამშრომლობა მასშტაბური პროექტით გრძელდება.
15 500 კვ.მ. ფართობის ტერიტორიაზე მეფრინველეობის 8 ფერმა, საწარმოს დამხმარე 4  ნაგებობა და 2 ოფისი შენდება.
,,ელემენტ ქონსთრაქშენს“ ეკუთვნის ასევე ,,ნოსტეს“ ახალი კომპლექსის პროექტირება.
კომპანიებს შორის თანამშრომლობა 2020 წელს ამბიციური გეგმით დაიწყო. 3.5 თვის განმავლობაში ,,ელემენტ ქონსთრაქშენმა“  მეურნეობისთვის 15 ნაგებობა ააშენა. განსაკუთრებული ყურადღება საწარმოს HACCP-ის სტანდარტებთან შესაბამისობას დაეთმო.
შედეგად ,,ნოსტე“ მომხმარებლებს მაღალი ხარისხის, ჯანსაღ პროდუქტს სთავაზობს. მეფრინველეობაში 2 მლნ-მდე ფრთა ბროილერის ქათამი ჰყავთ. ეს კი  წლიურად, დაახლოებით, 3 000 ტონა  ხორცის წარმოებას გულისხმობს. კომპანიის გეგმის მიხედვით, ინდუსტრიული მშენებლობის დასრულების შემდეგ, გაფართოებული მეურნეობის წარმოების მაჩვენებელი 6 000 ტონამდე გაიზრდება.
,,ნოსტეს“ ფერმა კასპის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს. კომპანიაში 300-მდე ადამიანია დასაქმებული. მათ შორის, ადგილობრივი მოსახლეობა.
ინდუსტრიულ მშენებლობას ,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“  შპს ‘’Georgian Poultry Production“-ის დაკვეთით ახორციელებს.

Строительство нового хозяйства «Noste»
14 зданий за 4 месяца – сотрудничество «Element Construction» и «Noste» продолжается масштабным проектом.
На территории площадью 15 500 кв.м строится 8 птицеводческих ферм, 4 вспомогательных здания для предприятия и 2 офиса.
«Element Construction» также спроектировал проект нового комплекса для «Noste».
Сотрудничество компаний началось в 2020 году с амбициозного плана. За 3,5 месяца «Element Construction» построил 15 зданий для хозяйства. Особое внимание было уделено соответствию предприятия стандартам HACCP.
В результате «Noste»  предлагает потребителям высококачественную и здоровую продукцию. В птицеводческих хозяйствах насчитывается около 2 млн. голов бройлерных кур, что соответствует годовому производству примерно 3 000 тонн мяса. Согласно плану компании, после завершения индустриального строительства показатель производства расширенного хозяйства увеличится до 6 000 тонн.
Ферма «Noste»  расположена в муниципалитете Каспи. В компании работает около 300 человек, включая местных жителей.