ნოსტეს ახალი მეურნეობის მშენებლობა
14 შენობა 4 თვეში - ,,ელემენტ ქონსთრაქშენისა“ და ,,ნოსტეს“ თანამშრომლობა მასშტაბური პროექტით გრძელდება.
15 500 კვ.მ. ფართობის ტერიტორიაზე მეფრინველეობის 8 ფერმა, საწარმოს დამხმარე 4  ნაგებობა და 2 ოფისი შენდება.
,,ელემენტ ქონსთრაქშენს“ ეკუთვნის ასევე ,,ნოსტეს“ ახალი კომპლექსის პროექტირება.
კომპანიებს შორის თანამშრომლობა 2020 წელს ამბიციური გეგმით დაიწყო. 3.5 თვის განმავლობაში ,,ელემენტ ქონსთრაქშენმა“  მეურნეობისთვის 15 ნაგებობა ააშენა. განსაკუთრებული ყურადღება საწარმოს HACCP-ის სტანდარტებთან შესაბამისობას დაეთმო.
შედეგად ,,ნოსტე“ მომხმარებლებს მაღალი ხარისხის, ჯანსაღ პროდუქტს სთავაზობს. მეფრინველეობაში 2 მლნ-მდე ფრთა ბროილერის ქათამი ჰყავთ. ეს კი  წლიურად, დაახლოებით, 3 000 ტონა  ხორცის წარმოებას გულისხმობს. კომპანიის გეგმის მიხედვით, ინდუსტრიული მშენებლობის დასრულების შემდეგ, გაფართოებული მეურნეობის წარმოების მაჩვენებელი 6 000 ტონამდე გაიზრდება.
,,ნოსტეს“ ფერმა კასპის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს. კომპანიაში 300-მდე ადამიანია დასაქმებული. მათ შორის, ადგილობრივი მოსახლეობა.
ინდუსტრიულ მშენებლობას ,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“  შპს ‘’Georgian Poultry Production“-ის დაკვეთით ახორციელებს.

Construction of a new farm of Noste
14 buildings in 4 months – the collaboration between Element Construction and Noste continues with a large-scale project.
8 poultry farms, 4 auxiliary buildings of the enterprise and 2 offices are building on the territory of 15 500 sq.m. Element Construction designs a new complex of Noste as well.
The collaboration between the companies began in 2020 with an ambitious plan. Element Construction built 15 buildings for Noste during 3.5 months. Special attention was paid to compliance with the HACCP standards of the enterprise.
As a result, Noste offers its customers high quality, healthy products. Poultry farms have up to 2-million-winged broiler chickens. That means that they produce about 3 000 tons of meat per year. According to the plan of the company expanded farm production rate will increase up to 6,000 tons after finishing the industrial construction.
The farm of Noste locates in Kaspi municipality. About 300 people are employed including the locals.
Element Construction is performing the industrial Construction by the order of ‘’Georgian Poultry Production”.