გოლდენ ფარმსი - ელემენტ ქონსთრაქშენთან პარტნიორობით საუკეთესო შედეგი მივიღეთ
„მშენებლობის დაწყებამდე ბაზარზე არსებული კომპანიები შევისწავლეთ.  არჩევანი საუკეთესოზე შევაჩერეთ და „ელემენტ ქონსთრაქშენთან“ თანამშრომლობა გადავწყვიტეთ“,- აცხადებს „გოლდენ ფარმსის“ დირექტორი დავით ლაბარტყავა.
მისი განმარტებით, კომპანიამ საწარმოს სამშენებლო სამუშაოები შემჭიდროვებულ ვადებში შეასრულა, პროცესის დროს კი ბევრი დეტალი დამკვეთის სასარგებლოდ შეცვალა.
„მნიშვნელოვანი იყო „ელემენტ ქონსთრაქშენის“ ცოდნა და გამოცდილება ინდუსტრიული მშენებლობის მიმართულებით. შედეგად, ბევრი გაუთვალისწინებელი პრობლემა ავირიდეთ“,-განმარტავს დავით ლაბარტყავა.
საწარმოო ნაწილის მშენებლობის დასრულების შემდეგ, ამჟამად საოფისე სივრცის მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს.
,,გოლდენ ფარმსი“ 2020 წლიდან ოპერირებს. მის საქმიანობას ლურჯი მოცვის მოყვანა, გადამუშავება და რეალიზაცია წარმოადგენს. კომპანია ფლობს  გლობალ გაპ-ის (Global G.A.P.)   და გლობალ გრასპ-ის (Global GRASP)  სერთიფიკატს. მის საკუთრებაშია  სოფელ პირველ ხორგაში  მოცვის პლანტაციები 90 ჰა ტერიტორიაზე. უახლოეს პერიოდში, ,,გოლდენ ფარმსი“ პლანტაციების გაფართოებასაც გეგმავს.

Golden Farms - we got the best result in partnership with Element Construction
"Before starting the construction, we studied the companies on the market. We chose the best one and decided to cooperate with "Element Construction", - says the director of "Golden Farms" Davit Labartkava.
According to his explanation, the company performed the construction works of the enterprise within a tight time frame, and during the process many details were changed in favor of the customer.
"The knowledge and experience of "Element Construction" in the direction of industrial construction was important. As a result, we avoided many unforeseen problems", explains Davit Labartkava.
After the completion of the construction of the production part, the office space is currently being arranged.
"Golden Farms" has been operating since 2020. Its activity is cultivation, processing and sale of blueberries. The company holds Global G.A.P. and Global GRASP certificates. He owns blueberry plantations on the territory of 90 ha in the village Pirveli Khorga. "Golden Farms" plans to expand its plantations in the near future.