ელემენტ ქონსთრაქშენი UN Global Compact-ის წევრი გახდა
,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“   გაეროს გლობალური შეთანხმების წევრთა რიგებს შეუერთდა.  UN Global Compact-ი მსოფლიოში კორპორაციული მდგრადობის ყველაზე დიდი ინიციატივაა.
წევრობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი კომპანიას  ,,გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის“ გენერალურ ასამბლეაზე გადაეცა. ღონისძიებაზე ,,ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ დაადასტურა საკუთარი საქმიანობის თანხვედრა გაეროს გლობალური შეთანხმების პრინციპებთან.
,,მოხარული ვარ, რომ „ელემენტ ქონსთრაქშენი“ გაეროს გლობალური შეთანხმებასა და გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის წევრი გახდა. ეს მიუთითებს კომპანიის მზაობასა და მისწრაფებაზე, რომ საერთაშორისო დონეზე აღიარებული სტანდარტებით წარმართოს თავისი საქმიანობა. გაეროს გლობალური შეთანხმება დაფუძნებულია ათ პრინციპზე - ადამიანის უფლებების, შრომის უფლებების, გარემოს დაცვის და კორუფციასთან ბრძოლის მიმართულებით. შესაბამისად, კომპანია რომელიც უერთდება პლატფორმას, პასუხისმგებლობას იღებს,  რომ აღნიშნული პრინციპების შესაბამისად იმოქმედოს“, - განაცხადა ,,გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის“ აღმასრულებელმა დირექტორმა სალომე ზურაბიშვილმა.

Element Construction became a member of the UN Global Compact
Element Construction joined the ranks of memebers of the UN Global Compact, one of the largest corporate sustainability initiatives in the world.
The membership certificate was given to the company at the General Assembly of the Global Compact Network Georgia. "Element Construction" confirmed its compliance with the principles of the UN Global Compact at the event.
"We are glad that Element Construction became a member of the UN Global Compact and the  Global Compact Network Georgia. This indicates the company's readiness and aspiration to conduct its activities according to internationally recognized standards. The UN Global Compact is based on ten principles - human rights, labor rights, the environment and the fight against corruption. Accordingly, any company that joins this platform takes on the responsibility of acting in accordance with these principles," - said Salome Zurabishvili, CEO of the Global Compact Georgia Network.