შემჭიდროვებული ვადები. 2020 წელს ევროპაში მაკდონალდსის მიერ გახსნილი პირველი ობიექტი.
,,ხაზგასმით შემიძლია ვთქვა, როგორი სანდო კომპანიაა ,,ელემენტ ქონსთრაქშენი“. ამის  საფუძველს განხორციელებული რთული პროექტები მაძლევს - მაღალი  ხარისხისა და ვადების სრული დაცვით. არა მგონია,  ბევრ კომპანიას ჰქონდეს მსგავსი გამოცდილება.  ასევე გამოირჩევიან სწორი დაგეგმარებისა და მენეჯმენტის  ღრმა ცოდნით. ჩვენ, როგორც ,,მაკდონალდსი“  ,,ელემენტ ქონსთრაქშენს“ 100%-ით ვენდობით“,- განაცხადა ,,მაკდონალდს საქართველოს“ გენერალურმა დირექტორმა. თენგიზ კაპანაძე აღნიშნავს, რომ სამომავლოდ კომპანიები არაერთ ერთობლივ პროექტს განახორციელებენ.
პარტნიორობამ ,,ელემენტ ქონსთრაქშენსა“ და ,,მაკდონალდს“ შორის უწყვეტი ფორმა 2007 წელს, ქუთაისში, განხორციელებული პროექტის შემდეგ მიიღო. სამშენებლო კომპანია რესტორნების გლობალური ქსელისთვის განსაკუთრებული სპეციფიკის პროექტებს ახორციელებს. მათ შორისაა, 2019 წელს საბურთალოზე მდებარე ფილიალის რეკონსტრუქცია-მშენებლობა, რომელიც რესტორნის მუშაობის პარალელურად მიმდინარეობდა.

Короткие сроки. Первый объект McDonald’s, открытый в Европе в 2020 году.
«Могу особо подчеркнуть, насколько надежной компанией является «Элемент Констракшен». Основание для этого мне дают реализованные сложные проекты – с высоким качеством и полным соблюдением сроков. Не думаю, что у многих компаний есть подобный опыт. Они также отличаются глубоким знанием правильного планирования и менеджмента. Мы, как «Макдональдс», на 100% доверяем «Элемент Констракшен», – заявил генеральный директор «Макдональдс Грузия». Тенгиз Капанадзе отмечает, что в будущем компании реализуют еще не один совместный проект.
Партнерство между «Элемент Констракшен» и «Макдональдс» приняло непрерывную форму после реализации проекта в Кутаиси в 2007 году. Строительная компания осуществляет проекты особой специфики для глобальной сети ресторанов. Среди них – реконструкция-строительство филиала на Сабуртало в 2019 году, которая проводилась в условиях функционирующего ресторана.