რეგიონული მნიშვნელობის პროექტი „ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ 9 თვეში დაასრულა
კომპლექსი საწარმოო და სასაწყობო შენობისგან (18500 კვ.მ.), ქარხნის შიდა საოფისე სივრცისგან (760 კვ.მ. ), ლაბორატორიისა და სხვა ტექნიკური ფართებისგან შედგება.
წარმატებით დასრულებული პროექტი ქართული სამშენებლო კომპანიასა და გლობალური ბრენდის უწყვეტი თანამშრომლობის საფუძველი გახდა. მუხრანის ველზე მდებარე კომპლექსის ტერიტორიაზე „ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ მომდევნო წლებში „კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯიას“ სათავო ოფისი, საწარმოსგან დამოუკიდებელი ლოგისტიკური ცენტრი და „მთის წყლის“ საწარმო ააშენა.
პავილიონის მშენებლობის მიზანი კრეატიული ინდუსტრიის განვითარების ხელშეწყობა და საქართველოში გლობალური პროექტების მოზიდვაა.
ათსართულიანი შენობა მოიცავს რესტორანს, სპორტულ მოედანსა და დახურულ აუზს. სამშენებლო პროცესი 11,335 კვ.მ. ტერიტორიაზეა დაგეგმილი. კომპლექსი მდებარეობს ბუკნარში, რომელიც უნიკალური ლოკაციაა ზღვასა და მთას შორის, გამორჩეული სუბტროპიკული კლიმატით, ბათუმიდან 7 წუთის სავალზე.
„ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ განახორციელა რეალურად ევროპული ხარისხისპროექტი“, - აცხადებს „იბერკომპანის“ გენერალური დირექტორი ლევან დიასამიძე
ბახვი 3 ჰესის ჰიდროელექტრზე მუშაობა „ელემენტ ქონსთრაქშენმა“ 2019 წელს დაასრულა.
"ელემენტ ქონსთრაქშენი" აქტიურ რეჟიმში განაგრძობს „ვესტ ინვესტის“ საწარმოსა და სამაცივრე-საწყობის პროექტზე მუშაობას. ინდუსტრიული მშენებლობა იმერეთში, სოფელ დიდ ჯიხაიში, 1 944 კვ.მ. ტერიტორიაზე მიმდინარეობს.
2023 წელს წარმატებით დასრულებული ლოგისტიკური ცენტრის მშენებლობის შემდეგ, „ელემენტ ქონსთრაქშენისა“ და „ლიბო გრუპის“ თანამშრომლობა გრძელდება.
„ელემენტ კონსტრაქშენი“ განაგრძობს ინდუსტრიული ობიექტების მშენებლობას. პროდუქტის უპირატესობებიდან გამომდინარე, უმეტესი მათგანი რკინაბეტონის ანაკრები კონსტრუქციების გამოყენებით მიმდინარეობს.
მშრალი ტვირთების საწყობი
პროექტის კონცეფცია მოიცავს მშრალი პორტის ინფრასტრუქტურის განვითარებას საკონტეინერო, სარკინიგზო, საავტომობილო და სასაწყობო მიმართულებებით. გეგმის მიხედვით, პორტი მოემსახურება არა მხოლოდ საქართველოს, არამედ გადაიქცევა რეგიონის ლოგისტიკურ ცენტრად.

The complex includes a production and warehouse facility (18,500 sq.m.), an internal office space (760 sq.m.), a laboratory, and various technical spaces.
The successful completion of this project laid the foundation for ongoing collaboration between the Georgian construction company and the global brand. In the following years, Element Construction continued its work on the Mukhrani Valley site, building the head quarters of Coca-Cola Bottlers Georgia, an independent logistics center, and the MTIS Water production facility.
The ten-story building includes a restaurant, a sports field, and an indoor pool. The construction process is planned for an area of 11,335 m². The complex is located in Buknari, a unique location between the sea and the mountains, featuring a distinctive subtropical climate, just 7 minutes drive from Batumi.
Element Construction, commissioned by Terminal LLC, carried out the renovation works for the Saburtalo branch of the co-working space.
In 2022, Element Constructions built a new-format Wendy’s restaurant. The project was part of the American restaurant chain’s 2023 concept, featuring a distinct architectural style, design, and advanced technologies.
Element Constructions built a large-scale parking facility in the village of Kobi, Kazbegi Municipality, near the cableway connecting to Gudauri.
Element Construction is actively working on the West Invest factory and cold storage facility project.The industrial construction is taking place in the village of Didi Jikhaishi, Imereti, on a 1,944 sq.m. area.
Element Constructions built the Global Pharma Solutions logistics center in compliance with GDP standards.
Following the successful completion of the logistics center in 2023, the collaboration between Element Construction and Libo Group continues.
Winery Binekhi ComplexWinery Binekhi Complex
Winery Binekhi Complex
Dry Сargo WarehouseDry Сargo Warehouse
Dry Сargo Warehouse
The project concept involves the development of dry port infrastructure for container, rail, road, and storage operations. According to the plan, the port will serve not only Georgia but also become a logistics hub for the region.