სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი არის ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება, რომელიც კავკასიის ლათინ კათოლიკეთა სამოციქულო ადმინისტრაციის ინიციატივით 2001 წელს დაფუძნდა, როგორც სულხან-საბა ორბელიანის ფილოსოფიის, თეოლოგიის, ისტორიისა და კულტურის ინსტიტუტი.
უნივერსიტეტი დაარსების დღიდან წარმატებით თანამშრომლობს ევროპულ და ამერიკულ უნივერსიტეტებთან, აქვს გაცვლითი პროგრამები სტუდენტების, პროფესორებისა და პერსონალისათვის, არის რამდენიმე საერთაშორისო საუნივერსიტეტო ასოციაციის წევრი და სარგებლობს ექსკლუზიური სასტიპენდიო და ინსტიტუციური საერთაშორისო მხარდაჭერით.
უნივერსიტეტი ავტორიზებულია და ყველა საგანმანათლებლო პროგრამა აკრედიტებულია. გაიცემა სახელმწიფოს მიერ აღიარებული დიპლომი.
დამკვეთები
ჩვენი სანდო პარტნიორობა წამყვან ორგანიზაციებთან და მომწოდებლებთან უზრუნველყოფს უმაღლესი ხარისხის მასალებს, ინოვაციურ გადაწყვეტილებებს და წარმატებულ პროექტის შედეგებს.

"Sulkhan-Saba Orbeliani University" — это авторизованное высшее учебное заведение, основанное в 2001 году епископом Джузеппе Пасотто, апостольским администратором латинских католиков на Кавказе, как Институт философии, теологии, истории и культуры.
С момента основания "Sulkhan-Saba Orbeliani University" успешно сотрудничает с европейскими и американскими университетами, имеет программы обмена для студентов, преподавателей и сотрудников, является членом нескольких международных университетских ассоциаций и пользуется эксклюзивной стипендиальной и институциональной международной поддержкой.
Университет аккредитован, и все образовательные программы также аккредитованы. Выпускникам выдается государственный диплом.