სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი არის ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება, რომელიც კავკასიის ლათინ კათოლიკეთა სამოციქულო ადმინისტრაციის ინიციატივით 2001 წელს დაფუძნდა, როგორც სულხან-საბა ორბელიანის ფილოსოფიის, თეოლოგიის, ისტორიისა და კულტურის ინსტიტუტი.
უნივერსიტეტი დაარსების დღიდან წარმატებით თანამშრომლობს ევროპულ და ამერიკულ უნივერსიტეტებთან, აქვს გაცვლითი პროგრამები სტუდენტების, პროფესორებისა და პერსონალისათვის, არის რამდენიმე საერთაშორისო საუნივერსიტეტო ასოციაციის წევრი და სარგებლობს ექსკლუზიური სასტიპენდიო და ინსტიტუციური საერთაშორისო მხარდაჭერით.
უნივერსიტეტი ავტორიზებულია და ყველა საგანმანათლებლო პროგრამა აკრედიტებულია. გაიცემა სახელმწიფოს მიერ აღიარებული დიპლომი.
დამკვეთები
ჩვენი სანდო პარტნიორობა წამყვან ორგანიზაციებთან და მომწოდებლებთან უზრუნველყოფს უმაღლესი ხარისხის მასალებს, ინოვაციურ გადაწყვეტილებებს და წარმატებულ პროექტის შედეგებს.

Sulkhan-Saba Orbeliani University is an authorized Higher Educational Institution, founded by Bishop Giuseppe Pasotto, the Apostolic Administrator of Latin Catholics in Caucasus in 2001 as the Institute of Philosophy, Theology, History and Culture.
Since its inception, the University has successfully collaborated with European and American universities, has exchange programs for students, professors and staff, is a member of several international university associations, and enjoys exclusive scholarship and institutional international support.
The University is accredited and all educational programs are accredited. A state-recognized diploma is issued.